МУЗЕЙ ПРОСКУРІВСЬКОГО ПІДПІЛЛЯ

0
Адреса: 29000, м. Хмельницький, вул. Шевченка, 3/1,
Телефон: (0382) 795446

Рубрики:

Опис діяльності:

Експозиція музею дає можливість учнівській молоді вивчити історію свого міста і дізнатися про його хоробрих захисників, які боролися за незалежність Проскурова, про партизанський рух і визволення рідної землі від німецько-фашистських загарбників.

Переглядів: 2646


У маленькому столітньому будинку на вулиці Шевченка, 3/1 оселилася історія Проскурівського підпілля.

Враховуючи потужність місцевої підпільної організації та її значну антифашистську діяльність в окупаційні роки в місті Проскурові, 25 березня 1994 року за ініціативи ветеранів – членів Проскурівської окружної підпільно-партизанської організації та за підтримки тодішнього міського голови Михайла Чекмана відбулося відкриття музею Проскурівського підпілля.

Подія ця була присвячена 50-річчю визволення міста. Через два роки музей став філією музею історії міста.

Після капітального ремонту та реекспозиції у 2011 році 24 вересня в ознаменування Дня партизанської слави відкрились двері оновленого музею Проскурівського підпілля за сприяння міського голови Сергія Мельника (автор проекту оновлення музею – член Національної спілки художників України Володимир Карвасарний).

Оновлена експозиція музею Проскурівського підпілля дає можливість учнівській молоді докладніше вивчити історію свого міста і дізнатися про його хоробрих захисників, які боролися за незалежність Проскурова, про партизанський рух і визволення рідної землі від німецько-фашистських загарбників.

І сьогодні музей Проскурівського підпілля постійно поповнюється новими цікавими матеріалами про події Великої Вітчизняної війни.